Jesteś tutaj: Strona głównaKonsorcjumO konsorcjum

Konsorcjum LTS

Napisane przez 

W celu realizacji projektu zostało powołane konsorcjum naukowe, którego liderem został Instytut Technik Innowacyjnych EMAG z siedzibą w Katowicach. Do konsorcjum przystąpiło łącznie pięć jednostek naukowych propagujących rozwój innowacyjnych technologii w Polsce:

INSTYTUT TECHNIK INNOWACYJNYCH EMAG

 

budynek emag

Lokalizacja: Katowice, Chorzów

Instytut Technik Innowacyjnych EMAG jest instytutem badawczym zajmującym się kompleksowym opracowywaniem a także wdrażaniem nowoczesnych urządzeń, systemów oraz technologii. Realizator prac naukowych, badawczo-rozwojowych, konstrukcyjnych i ekspertyz w zakresie elektrotechniki, automatyki przemysłowej, telekomunikacji, systemów monitorowania i urządzeń bezpieczeństwa, systemów sterowania procesami, informatyki technicznej, sieciowych systemów informacyjnych, racjonalnego użytkowania paliw i energii oraz ochrony środowiska. Państwowa jednostka badawczo-rozwojowa, zakwalifikowana do kategorii I wg oceny parametrycznej jednostek dokonywanej przez Komitet Badań na Rzecz Gospodarki MNiSzW.

 

INSTYTUT PODSTAW INFORMATYKI POLSKIEJ AKADEMII NAUK

 IPI PAN bud

Lokalizacja: Warszawa

Placówka naukowa PAN zaliczona do kategorii I wg oceny parametrycznej za lata 2001-2004. IPI PAN prowadzi badania naukowe w dziedzinie informatyki i jej zastosowań.

 

INSTYTUT MASZYN MATEMATYCZNYCH

budIMM oficial

Lokalizacja: Warszawa

Jednostka badawczo-rozwojowa zaliczona do II kategorii jednostek naukowych. Głównym przedmiotem działania Instytutu jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w zakresie nauki, technik i technologii komputerowych, przystosowanie wyników prowadzonych prac do zastosowania w praktyce oraz upowszechnianie wyników tych prac.

 

INSTYTUT BADAŃ SYSTEMOWYCH POLSKIEJ AKADEMII NAUK

ibs bud

Lokalizacja: Warszawa
Instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk zajmujący się badaniami z pogranicza ekonometrii, matematyki, organizacji i zarządzania.

 

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH

ue

Lokalizacja: Katowice

Państwowa uczelnia wyższa. Wydział Informatyki i Komunikacji, który został wyznaczony do udziału w projekcie, posiada I kategorię naukową. W zakresie działania Uniwersytetu znajduje się prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów oraz prowadzenie prac naukowo-badawczych, w szczególności z obszaru ekonomii, finansów, zarządzania, informatyki (w tym także inżynierii wiedzy).

 

pasek dol2