Jesteś tutaj: Strona głównaArtykuły filtrowane wg daty: maj 2015

W LTS realizowana jest praca statutowa: Systemy zarządzania parkiem maszynowym w górnictwie - wymagania funkcjonalne i koncepcja integracji z systemami zarządzania ryzykiem oraz automatycznej diagnostyki maszyn.

Kierownikiem pracy jest  dr inż. P. Wojtas. 

Opublikowano w Aktualności

W ramach działajacego w ITI EMAG węzła LTS uruchomiony został projekt Kino dla wszystkich - AudioMovie.

Projekt Audiomovie ma na celu stworzenie innowacyjnego w skali światowej rozwiązania polegającego na opracowaniu aplikacji na urządzenia przenośne (smartfon i tablet) umożliwiającej udostępnianie w kinach oraz podczas festiwali filmowych ścieżki audiodeskrypcji oraz audionapisów osobom niewidomym i niedowidzącym, osobom z ubytkiem słuchu lub osobom cierpiącym na dysleksję. W chwili obecnej wszystkie te osoby ze względu na wrodzoną lub też nabytą niepełnosprawność mają ograniczony dostęp do kultury, przez co są wykluczane z życia społecznego.

Projekt jest współfinasowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Projekt jest realizowanych przez konsorcjum w składzie:

  • Siódmy Zmysł
  • Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
  • Uniwersytet Jagielloński
  • Kino pod Baranami
  • Fundacja Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka
  • Centrum Transferu Technologi EMAG

W ramach infrastruktury LTS wykorzystane zostanie oprogramowanie narzędziowe organizujące pracę w projekcie. Oprócz oprogramowania zostanie również wykorzystana infrastruktura serwerowa LTS do stworzenia środowiska testowego Audiomovie. 

Opublikowano w Aktualności

W maju 2015 w Laboratorium LTS odbywały się staże dla uczniów szkół średnich. Staże pozowliły zapoznać się z narzędziami dostępnymi w LTS. W ramach stażu uczniowie zrealizowali proste aplikacje i przykłady pozwalające na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. 

Opublikowano w Aktualności

pasek dol2